"CHP aday gösterecek" diyorlardı... Mehmet Şimşek hangi partiyle görüştü

CHP'nin, Mehmet Şimşek'e adaylık teklifinde bulunduğu iddiası yalanlandı. Yeni Şafak yazarı Acet, Şimşek cephesinden öğrendiklerini aktardı...


 

AKP’ye yakınlığıyla tanınan Optimar Araştırma Şirketi’nin sahibi Hilmi Taşdemir, katıldığı televizyon programında, CHP’nin Cumhurbaşkanlığı adayı için eski AKP’li Bakan Mehmet Şimşek’le görüştüğünü ileri sürmüştü.

CHP yöneticileri Taşdemir'in iddialarını yalandı.

YENİ ŞAFAK YAZARI: BABACAN, DEVA PARTİSİ’Nİ KURARKEN ŞİMŞEK’İN BU PARTİYE KATILIMI İÇİN ÇOK ISRARCI OLUNMUŞ

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, “CHP, Mehmet Şimşek’e adaylık teklifi götürdü mü?” başlıklı yazısında Mehmet Şimşek’le öğrendiklerini aktardı.

Acet, yazısında şunları kaydetti:

“Mehmet Şimşek’in herhangi bir konuda, herhangi bir siyasi partiyle herhangi bir dirsek teması bulunmuyormuş. Yani CHP’den kendisine bir adaylık teklifi gelmiş değil.

-Ali Babacan, DEVA Partisi’ni kurarken Şimşek’in bu partiye katılımı için çok ısrarcı olunmuş. Ancak Şimşek, arkadaşça görüşmenin ötesinde bu teklif ve taleplere karşı kapılarını kapalı tutmuş.

“CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI KONUSUNDA KİMSE HERHANGİ BİR TEKLİFTE BULUNMAMIŞ”

-CHP içinden de tanıdığı, zaman zaman karşılıklı hal-hatır soruduğu isimler varmış. Ancak Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda örtülü ya da açık kimse, herhangi bir teklifte bulunmamış.

-Öğrendiğime göre gözlerden uzak olsa da, Mehmet Şimşek’in finans alanında elde ettiği tecrübe ve birikimini kullandığı yoğun bir çalışma hayatı var.

Kendisi, Çin’in finans alanında en önemli think-tank kuruluşunda yönetim kurulu üyeliği görevini yürütüyormuş. New York’ta benzer bir kuruluşun danışma kurulu üyeliğini yapıyormuş. Londra’da, Ortadoğu’da, İslâm Kalkınma Bankası’nın bir fonunda çalışmalarını yürütüyormuş.

Yani Türkiye’ye gelmeden önceki profesyonel işini ya entelektüel düzeyde ya da fiili danışman olarak devam ettiriyormuş.

“MEHMET ŞİMŞEK’İN BÖYLE BİR TEKLİFİ KABUL EDECEĞİNİ SANMIYORUM”

Denilene göre, kendisi bu işler için yoğun bir mesai içinde imiş.

Kişisel olarak ileride bir gün CHP, adaylık teklifinde bulunsa bile, Mehmet Şimşek’in böyle bir teklifi kabul edeceğini sanmıyorum.

Bununla birlikte, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu muamma olarak kaldıkça, önümüzdeki aylar boyunca başka başka isimler de, gündeme gelecektir.

Bir de tabii CHP Genel Başkanı’nın bu konularda zihninden neler geçtiğinin ya da kendisine neyin telkin edildiğinin tam olarak kestirilememesi meselesi var karşımızda.

Kılıçdaroğlu, 2018 seçimleri öncesi, CHP’den ya da diğer ittifak paydaşlarından o kadar aday varken Abdullah Gül’e destek vermemiş miydi?”

Odatv.com


38,909 Bu habere tepkiniz:
 

İLGİLİ HABERLER