Tarih verdi... Kuleli Askeri Lisesi yeniden açılacak

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, CHP lider Kılıçdaroğlu’ndan söz aldığını belirterek, “İktidar olduğumuzda, yapacağımız ilk işlerden biri Kuleli Askeri Lisesi’ni yeniden açmak olacak” dedi...


 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

İBB Meclisi’nde, AKP’lilerin tahrik edici bütün sataşmalarına karşın sakinliğini korumasıyla dikkat çeken Subaşı, 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün askeri darbe girişimi sonrasında, 31 Temmuz 2016’da kapatılan Kuleli Askeri Lisesi’ni yeniden açacaklarını söyledi.

Subaşı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

İktidar olduğumuzda, yapacağımız ilk işlerden biri, mezunu olduğum Kuleli Askeri Lisesi'ni yeniden açmak olacak. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bunun sözünü aldım ve her görüşmemizde bunu teyit ediyorum.

Subaşı söz konusu mesajını, arka tarafta Kuleli Askeri Lisesi’nin tarihi binasının gözüktüğü Boğaz manzaralı bir fotoğrafı ile birlikte yayınlandı.

DOĞAN SUBAŞI KİMDİR

1966 yılında Susurluk’ta doğdu. İlkokul ve ortaokulu Susurluk’ta, liseyi Kuleli Askeri Lisesi’nde okudu. 1988’de Kara Harp Okulu İşletme Bölümü’nden, 1994’te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nde “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” yüksek lisansı programına devam etti. 1996’dan itibaren havayolu, turizm ve taşımacılık şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Doğu Avrupa ülkelerinde yönetici ve yatırım danışmanı olarak çalıştı. 2000’den bu yana serbest avukat olarak çalışıyor.

Birgün, Cumhuriyet ve Yurt gazetelerinde siyasi analiz yazıları kaleme aldı. İngilizce ve Rusça bilen Subaşı, 17 yıldır Beylikdüzü’nde yaşıyor, evli ve bir çocuk babası olan Subaşı, aynı zamanda Beylikdüzü Belediye Meclis üyesi.

Odatv.com


28,909 Bu habere tepkiniz:
 

İLGİLİ HABERLER