İkinci perde... "Sizi seviyoruz başkan"

Mansur Yavaş, 'Lezzet Ankara' projesini eleştiren Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın arasında ikinci perde...


 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın arasındaki ‘Lezzet Ankara' polemiğinde ikinci perde... 

Uygulamanın arkasında olduğunu söyleyen Yavaş, "İtirazlara bakarsanız ne kadar doğru yolda olduğumuz görülüyor. En fazla itiraz eden firma, hissesinin büyük kısmını İngiltere'ye satmış bir firma. Yüzde 38'den, itirazlar sonucunda yüzde 10, 11 gibi bir komisyona inmiş bir firma. Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız. Bu da belediyecilik görevlerimizden biri" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş’ın açıklamasındaki bilgilerin yanlış bir bilgilendirmeden kaynaklandığını öne süren Aydın ise “Rekabet güzeldir” dedi ve şunları ifade etti: .

"Mansur Başkan'ı çok severim ama yanlış bilgilendiriyor. Ne komisyonumuz yüzde 38 idi ve yüzde 10'a indirdik, ne de İngilizlere sattık. Kaldı ki Yemeksepeti 9 bin 500 kişiye iş sağlayan ve her sene rekor verdi ödeyen bir Türk şirketi. Sizi seviyoruz başkan, rekabet güzeldir." 

NE OLMUŞTU?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Lezzet Ankara’ projesini eleştiren Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın'a verdiği yanıtta, "Esnafımız zaten darda. Yüzde 0 komisyonla aynı hizmeti biz vererek iki yıldır kaybettiklerini toparlamaya çalışacağız. Bu da belediyecilik görevlerimizden biri" dedi. 

Online sipariş platformu Yemek Sepeti'nin CEO'su Nevzat Aydın'ın esnafa destek amacıyla geliştirilen Lezzet Ankara hakkındaki "Bir rakip olmayan devlet kalmıştı. yüzde 0 az olmuş, üzerine para verilmeli" eleştirilerine Yavaş'tan yanıt geldi.

Odatv.com


22,944 Bu habere tepkiniz:
 
İLGİLİ HABERLER