Dünyayı sarsan hack operasyonu

Dünyanın en büyük Twitter kullanıcıları arasında olan Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos gibi isimlerin Twitter hesaplarından 1000 dolar bitcoine 2000 dolar verilecek tarzı paylaşımlar yapılmaya başlandı...


 

Dünyanın en büyük Twitter kullanıcıları arasında olan Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos gibi isimlerin Twitter hesaplarından 1000 dolar bitcoine 2000 dolar verilecek tarzı paylaşımlar yapılmaya başlandı. Bu olayın bir hacker saldırısı olduğu ve insanların dolandırıldığı düşünülüyor. Twitter hack operasyonunu engellemek için dünya genelinde bütün onaylanmış (mavi tikli) hesapları askıya aldı.

Aralarında Elon Musk, Bill Gates, Apple, Jeff Bezos, Kanye West gibi hesapların da bulunduğu pek çok Twitter hesabında kullanıcılardan Bitcoin istenen mesajlar paylaşılıyor. Doğrulanmış Twitter hesaplarına yapılan bu saldırıda, özellikle çok yüksek takipçili hesaplar hedef alındı.

Şu an halihazırda atılan tweetlerin çoğu silinmiş olsa da hackerların hala yeni doğrulanmış hesaplar üzerinden Bitcoin paylaşımı yaptığı ve çeşitli sebeplerle takipçilerden Bitcoin istediği biliniyor. Elon Musk gibi ünlü isimlerin Twitter hesabından 1000 dolarlık bitcoin gönderirseniz 2000 dolar olarak geri gönderileceğini söyleyen tweetler paylaşan hackerlar, halihazırda sürekli yeni paylaşımlar yapmaya devam ediyor.

İşte o paylaşımlar:

Odatv.com


14,925 Bu habere tepkiniz:
 

Tag